O firme

CS JANSER, s.r.o.


Firma založená v roku 1992 ako obchodné zastúpenie značky JANSER pre Slovensko (Slovensko aj Čechy).

Až do roku 2006 bola zameraná výhradne na predaj strojov a náradia.
Od roku 2007 získava aj výhradné zastúpenie  značky LOBA Nemecko -  produktov pre povrchovú úpravu dreva.
Od roku 2009 potom pribúda do sortimentu aj značka WAKOL Nemecko, stavebná chémia.

Všetky produktové rady sa veľmi dobre dopĺňajú, ich doplnenie do sortimentu rozširuje ponuku firmy a väčšie možnosti výberu pre zákazníkov na jednom mieste.

Hlavnou politikou firmy je silné zameranie na zákazníka, poskytované čo najväčšie množstvo informácií, poradenstvo, osobné návštevy zákazníkov po celom Slovensku za výbornej technickej podpory zahraničných technikov jednotlivých dodávateľov a vždy ruka v ruke s príjemným prístupom a ochotou.
Firma organizuje niekoľkokrát do roka odborné technické školenia za účasti zahraničných technikov LOBA a WAKOL, kde sú samozrejmosťou praktické ukážky, veľké množstvo technických informácií, výborné technické podklady a kvalitná teoretická prezentácia výrobkov, sprevádzaná vždy odbornou diskusiou priamo s podlahármi o konkrétnych problémoch na stavbe.
Niekoľkokrát do roka sa tiež organizuje „prezentačná šnúra“ s veľkými strojmi po Slovensku, za účasti nemeckých kolegov z Jansera s možnosťou vidieť v problematických podmienkach celú škálu veľkých brúsok, priemyselných vysávačov a strhávačiek krytín s celým sortimentom príslušenstva.
Firma sa zameriava na predaj a distribúciu výrobkov vyberanej profi kvality.
Sídlo firmy po viacerých zmenách v Bratislave na Vajnorskej ulici, v priemyselnej zóne, poruke pre všetkých remeselníkov, s priľahlým skladom, priamym predajom a vzorkovňou.

JANSER

V r.1961 bola firma založená pánom  Maximiliánom Janserom v Nemecku. Po veľkom rozmachu v 60-rokoch s prvými aktivitami v medzinárodnom obchode spúšťa v roku 1970 Janser vlastnú výrobu náradia pre podlahárov (najskôr firma iba nakupovala produkty iných výrobcov a obchodníkov, postupne ich ale vylepšovala a inovovala a v súčastnosti tvorí vlastná produkcia asi 60% sortimentu). 
Pribúdajú pobočky vo Švédsku, Francúzsku, Rakúsku. V Rakúsku vzniká sesterská spoločnosť. V roku 1976 spúšťa výrobu obšívacieho stroja Miniket vo Francúzsku. Miniket neskôr inovovaný na Miniket 2 až
Miniket 2000, ktorý je obľúbený a ponúkaný doteraz. V roku 1977 sa firma presťahovala do Ehningenu bei Stuttgart, kde firma kúpila už existujúcu fabriku s kancelárskymi potrebami, túto dobudovala a rozšírila.
Neskôr v 80-tych rokoch vzniká pobočka v Anglicku a americká pobočka a export sa tak rozširuje do celého sveta. 
V súčasnosti patrí k sieti JANSER 9 dcérskych spoločností a 27 priamych obchodných zastúpení v 26 krajinách na celom svete. Vlastná firemná výroba sa momentálne nachádza v 4 rôznych krajinách.
Pre svojich zákazníkov ponúka spoločnosť cca. 3500 rôznych produktov a produktových skupín.
Do hlavných znakov v sortimente patrí náradie pre podlahárov pre prípravu podkladu na stavbe, pre rezanie krytín v interiéroch, brúsky na betón, priemyselné vysávače, brúsky na drevo, strhávačky starých krytín, obšívačky, stojany do predajní.  
V roku 2015 firma vybudovala nové priestory, s moderným logistickým centrom a administratívnou budovou. Sídlo firmy patrí medzi najmodernejšie.
 

 

LOBA

Firma založená v r.1922 Dr.Max Fischerom a Wilhelmom Hornungom v Ditzingene bei Stuttgart.
Produkcia bola vtedy zameraná na podlahové moridlá, vosk na lyže a sviečky do domácnosti.
V roku 1952 nastala expanzia a do produkcie sa pribrala výroba lakov a farieb. Neskôr sa výroba obmedzuje výlučne na produkty pre podlahovú úpravu dreva. Firma ako jedna z prvých prináša na trh ekologické produkty
pre lakovanie dreva na vodnej báze. Odvtedy sa neustále zaoberá inováciami a novými technológiami vždy v súlade so životným prostredím a vždy s ohľadom na ľudí a ich zdravie. Sortiment je dnes rozšírený na laky, oleje, vosky, moridlá, exteriérové oleje na drevo a parketové podlahy, ošetrovacie a čistiace prostriedky na drevo, príslušenstvo. Výroba je výlučne v nemeckom Ditzingene. Tu sa nachádzajú aj laboratóriá, plnička, logistické centrum, školiace centrum. Jedna z vedúcich značiek na nemeckom trhu, čo sa týka kvality,
osvedčení, certifikátov.
V roku 2012 prináša LOBA novú generáciu UV-lakovacích systémov. 
V roku 2015 stavia nové logistické a školiace centrum, ktoré spĺňa najprísnejšie kritériá na kvalitu a modernosť.
LOBA dnes zastúpená celosvetovo približne v 60-tich krajinách.


WAKOL

Chemická továreň založená v roku 1934 Walterom Kolodziejom v Pirmasense. WAKOL má viaceré divízie. Oblasť: podlahové materiály,  priemyselné systémy, topánky & koža, matrace a čalúnenie, tesniace komponenty, potravinové a špecializované balenia.  Stavebná chémia pre podlahy tvorí asi 23% produkcie.
Lepidlá na drevo v systéme garancie s LOBOU. Firma kladie veľký dôraz na kvalitu výrobkov.